Nové Videjká

Nové Videjká

10 Episodes

Subscribe Share
Nové Videjká
 • Video č. 1

  Episode 1

  Cvičenie č. 1 - 1/16 údery rukami a 1/8-minové údery nohami. V ďaľšom kole pôjdu ruky pôjdu dvakrát 1/16 údery. Kopák sa vymení za hi-hat a ak si pravák môžeš začať ľavou rukou budeme pridávať rôzne varácie.

  Cvičenie č. 2 - Začíname dvoma 1/16 údermi na Hi-Hat a jedným 1/4 úderom na rytmičák. P...

 • Video č.2

  Episode 2

  Cvičenie zamerané na 1/8 a 1/16 údery. Nasledovať bude rytmické čvičenie.

 • Video č.3

  Episode 3

  Na začiatku máme cvičenie, ktoré pozostáva z osminových úderov rukami a osminovými údermi kopákom.

  V rytme bude dôraz na dvojkopák v tretej dobe, ako? To si ukážeme vo videu.Tak poďme na to.

 • Video č. 4

  Episode 4

  Úvodné cvičenie pozostáva zo 1/16 úderov rukami a 1/8 údermi kopákom. Môžme striedať ruku, ktorou budeme začínať a v 1/8 úderov nohami vymeníme kopáky za hi-hat.

  V nasledujúcom rytmer cvičení si ukážeme v tretej dobe jednu vychytávku, ktoru

 • Video č.5

  Episode 5

  Rytmicke cvičenie pozostáva zo 1/16 úderov rukami a využijeme celú súpravu. Na prvej dobe budeme pridávať kopák, otvárať hi-hat

  V rytme máme na tretej dobe malú vychytávku. Minule sa trošku potrápili na tretej dobe s kopákom, dnes v centre diania tretej doby bude rytmičák. Tak poďme rovno na to!

 • Video č. 6

  Episode 6

  Na úvod sa teda pozrime čo nás čaká. Je to jedna "štvorka" a "trojka". Áno rátate správne, dokopy je to sedem, ale nie je je to "sedmička" z rytmickej stupnice. Ako to rátať sa dozviete v tomto online videu.

  Toto cvičenie sa ďakej rozvíja do rytmu samotného, kde hlavná rytmická zložka bude pos...

 • Video č. 7

  Episode 7

  V rytmickom cvičení bude 1/16 úder a "PAN...PAP PAP", kde použijeme celú súpravu. Pridáme kopák na prvej aj druhej dobe. Postupne zapojíme aj hi hat a obe nohy.

  Rytmus opät využije rytmickú figúru z predchádzajúceho cvičenia. Ale zapojíme kopák a rytmičák, poprípade si ukážeme ako "PAM....PAP PA...

 • Video č. 8

  Episode 8

  V samotnom rytme sa začina troška inak a to rýchlou dvojkou.

 • Video č. 9

  Episode 9

  Pochod sa skladá z dvoch dvojok, jednej štvroky a jednej jednotky. Lepšie si to raz ukázať, ako stokrát čítať. Postupne pridáme kopák na prvú a potom aj na tretiu dobu. Namiesto kopáku použijeme hi-hat atď. neh sa precvičia hemisféry.

  Toto rytmické cvičenie prerobíme do samotného rytmu, ktorý s...

 • Video č. 10

  Episode 10

  Niekedy budete môcť počut od Igora povedať - základný rytmus alebo klasický rytmus. Tak tu sa pekne do detailov rozoberie, cez každú jednu dobu. Žiadne komplikované rátanie iba - RAZ DVA TRI ŠTYRI. Tak poďme rovno na to.